Žebříček

Autor: Budek Milan <milan.budek(at)quick.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 01. 05. 2007

Od 1.května 2007 spouštíme nový ročník Tenisového žebříčku.

Do letošního Žebříčku se přihlásilo 18 tenistů. V letošním roce jsme sáhli k úpravám herního systému. Po odehrání základní části, která bude ukončena k 31. srpnu, se nejlepších osm tenistů utká o titul krále Žebříčku vyřazovacím způsobem. První hráč se střetne s osmým, druhý se sedmým, atd. Tímto bychom chtěli dosáhnout spravedlivějšího hodnocení, kdy nebude již tolik záležet na počtu odehraných utkání, ale ve vyřazovací části na skutečné kvalitě hráčů.
V základní části se budou utkání hrát na 2 vítězné sety, za stavu 6:6 rozhoduje tie-break. Vítěz utkání si připíše body soupeře a posune se na jeho místo (samozřejmě pouze v případě, že hůře postavený hráč na žebříčku porazí toho lepšího).
Výsledky utkání a pořadí hráčů můžete najít na těchto stránkách - v hlavní nabídce kliknete na Žebříček a zobrazí se postavení jednotlivých hráčů. V tabulce je uvedeno pořadí srovnané dle aktuálně dosažených bodů. V závorce za jménem hráče je uvedena aktuální pozice hráče na žebříčku, která se může od té bodové lišit, např. díky prohře s hůře umístěným hráčem.  K poslednímu dni v měsíci se pořadí hráčů na žebříčku změní dle dosažených bodů. V případě rovnosti bodů rozhoduje umístění na žebříčku. Po kliknutí na jméno hráče uvidíte jeho výsledky.
Takže se pusťte do hraní zápasů a výsledky zapisujte do sešitu na kurtech. My je pak následně přeneseme na web.